خاطرات دفتر وكالت صداي وكيل
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 19
دیروز : 2
افراد آنلاین : 1
همه : 204
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس
نبايد بددلي كردن

گاهي برخي مردها به بيمارى بددلي ‏مبتلا مي‌شوند. بيمارى خانمان‌سوزي كه زندگى را زهر و بنيان خانواده‏ را خاكستر مي‌كند. 
چنين افرادي چون احساس عدم‌امنيت دارند، بي‌قرارند و آرامش از آنها سلب شده لذا معمولا زياد بهانه‏‌گيرى مي‌كنند و چون سوءظن دارند از در و ديوار، شاهد و قرينه پيدا مي‌كنند.
بدتر از همه گاهى مادر، خواهر يا اطرافيان مرد هم در اثر غرض‌ورزى، باور او را تاييد مي‌كنند كه در اين صورت ديگر آب خوش از گلوى هيچ‌كس پايين نخواهد رفت.

از گفتگوي امروز بگويم... با صدايي گرفته شروع به صحبت كرد از صدايش معلوم بود كه زياد گريه كرده هر لحظه امكان داشت باز هم زير گريه بزند. بغض خاص و لحن سخنش هنوز در گوشم طنين اندازست...
طبق عادت شغلي اول بايد فقط گوش بدهيم تا رشته كلام از دستش خارج نشود:
_ نزديك سي سالي ميشه كه ازدواج كردم. سه‌تا پسر دارم همه‌شون موفق‌اند و براي خودشون كاره‌اي شدن.
من و شوهرم شهرستاني هستيم خودمون با هم آشنا شديم البته اون وقت‌ها مثل الان حرف از دوستي نبود؛ از اول تصميم به ازدواج داشتيم، خانواده‌ها هم مخالفت نكردن و ازدواج ما شكل گرفت بعدا به تهران نقل مكان كرديم.
اون دوره من علاقه زيادي به ادامه تحصيل داشتم، استعداد خوبي داشتم و مصمم بودم مثل بقيه خواهرام تا دكترا درسم رو ادامه بدم اما آشنايي و ازدواج باعث شد روز به روز علاقه‌ام به نامزدم بيشتر بشه و توجهم به تحصيل كمتر؛ از طرفي امكان تهيه منزل و شروع زندگي رو نداشتيم به همين جهت نامزدي ما طول كشيد.
رفت و آمدهاي بيش از حد من به منزل مادرشوهرم كار دستم داد و در نامزدي بكارتم رو از دست دادم. بهرحال عاشقش بودم ميخواستم كنارش باشم ازش عشق بگيرم و عشقم رو بهش نشون بدم؛ هركاري مي‌كردم تا از من و زندگيش راضي باشه و مثلا فكر خيانت به سرش نزنه.
بعدها تو زندگي مشترك هم سعي كردم زن سازگاري براي شوهرم باشم، با داشته و نداشته ساختيم و بچه‌ها رو بزرگ كرديم؛ همسرم هم هرچي از خدا مي‌خواست بهش داد و وضعش خيلي خوب شد.
زندگي ما با عشق شروع شد بعد از مدتي هم مثل همه زندگي‌ها، معمولي شد اگرچه خوب بود و راضي بودم.
الان چندساله اخلاق و رفتار شوهرم تغيير كرده، حس مي‌كنم اون آدم سابق نيست كه به خاطر من هركاري مي‌كرد... 
اين سردي به مرور بيشتر شده... سر هر اتفاقي جروبحث مي‌كنه و تهمت و حرفاي زشت بهم ميزنه، روز به روز بيشتر باهم جنگ مي‌كنيم و حيايي بينمون نمونده.
اوايل فكر مي‌كردم از روي عصبانيت و به قصد توهين بمن تهمت مي‌زنه تا اينكه چند وقته خيلي جدي به من ميگه از قبل نامزدي، تو دختر نبودي و اين بچه ها از خون من نيستن!
تو پيش از من با مرد ديگه‌اي رابطه داشتي و از من پنهون كردي و من الان هم مي‌تونم بابت اين پنهون‌كاري ازت شكايت كنم...
رفته همه اموال و دارايي‌شو بنام برادرش كرده از ترس اينكه بخوام مهريه و حق و حقوق ناچيزمو به اجرا بذارم...
از طرفي در جايگاه يه زني‌ام كه تهمت رابطه نامشروع بهم زده شده و احساس تلخي دارم، واقعا پاسخ اون عشق پاك و فداكارانه من، اين نيست... 
مكث بلندي ميكند بغضش را فرو ميخورد و ادامه ميدهد:
- بعضي وقتا فكر مي‌كنم جدا بشم، خودمو نجات بدم و ديگه اين حرفاي آزاردهنده رو نشنوم حق و حقوقم زياد نيست بگيرم و يه گوشه اي تنها زندگي كنم... ولي بعدا حتما پشت سرم ميگه: ديديد گفتم زيرسرش بلند بود؟ اصلا در و همسايه و فاميل چي ميگن؟ نميگن بعد اين همه سال زندگي، دليل جدايي چي بود؟! تو دوراهي موندم... حتي نمي‌تونم با بچه‌هام درددل كنم.
تو سايت صداي وكيل  شماره شمارو پيدا كردم و گفتم مشورت بگيرم... از نظر روحي و جسمي بهم ريخته‌ام، چه كار كنم. تمام

چند نكته:
-دنبال پايان خاطره نباشيد، اين داستان‌ها بي‌وقفه ادامه دارد.
- تجربه شخصي‌ام نشان مي‌دهد كه غالب مردها در خصوص بكارت همسرشان شك‌هايي ولو اندك در دل دارند اگرچه هيچگاه بيان نكنند. بنظرم ضعف آموزشهاي‌ پيش از ازدواج در اين زمينه كاملا مشهود است.
- قانون مجازات اسلامي ماده ۲۴۷:
هرگاه كسي به فرزند مشروع خود بگويد «تو فرزند من نيستي» و يا به فرزند مشروع ديگري بگويد «تو فرزند پدرت نيستي»، قذف مادر وي محسوب مي شود. 
- همان قانون ماده ۲۵۲: 
كسي كه به قصد نسبت دادن زنا يا لواط به ديگري[مثلا دوستش]، الفاظي غير از زنا يا لواط به كار ببرد كه صريح در انتساب زنا يا لواط به افرادي از قبيل همسر، پدر، مادر، خواهر يا برادر مخاطب[دوستش] باشد، نسبت به كسي كه زنا يا لواط را به او نسبت داده است[مثل مادر يا خواهر دوست]، محكوم به حد قذف و درباره مخاطب اگر به علت اين انتساب اذيت شده باشد، به مجازات توهين محكوم مي‌گردد.
- مجازات قذف: ۸۰ ضربه شلاق حدي است.
- امان از مخدرهاي صنعتي مثل شيشه، وقيحانه‌ترين تهمت‌ها را معتادان به همسران پاكشان مي‌زنند.
#الميرا_پناهي
#علي_مهاجري 
#صداي_وكيل
sedayevakil.com 
https://t.me/khateratevakil
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۷:۳۴:۱۲ ] [ اخوان ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By jahanblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب