خاطرات دفتر وكالت صداي وكيل
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 7
دیروز : 2
افراد آنلاین : 1
همه : 192
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

جواني 30ساله به همراه مادر، همسر و فرزندش به دفتر صداي وكيل آمده‌اند و از مشكل عجيب خود برايم مي‌گويند:

ما 6‌خواهر و برادريم پدرمان سال 75 به رحمت خدا رفته‌اند و مادر با ما زندگي مي‌كند از خانواده پدري خود اطلاعي نداريم فقط ميدانيم كه اصالتا متعلق به روستاهاي جنوب خراسان هستيم پدرمان در سال 53 به دنبال كار تهران مي‌آيد و به كارگري در نانوايي مشغول مي‌شود. بعدها بواسطه حسن اخلاق و امانتداري با دختر صاحب نانوايي يعني مادرمان ازدواج مي كند. او هيچ گاه به زادگاه خود نمي‌رفت و از گذشته‌اش حرفي نمي‌زد؛ مادرمان حدس مي زد كه شايد در جواني مرتكب خطايي شده و جلاي وطن كرده است و دوست ندارد آن خاطرات برايش يادآوري شود.
پس از  آن پدر در سال 75 فوت كردند و ما فرزندان بزرگتر شديم مدرسه و دانشگاه و سربازي رفتيم؛ نيمي از ما ازدواج كرده‌اند و فرزند داريم...
چندي پيش فراخوان ثبت نام كارت ملي شد مدارك لازم را ارسال و تقاضاي كارت ملي كرديم اما اكنون در عين ناباوري با مسئله عجيبي روبرو شده‌ايم...
اداره ثبت احوال مي‌گويد شناسنامه پدر شما كه بر اساس آن ازدواج كرده است در همان سال ۵۳ اعلام مفقودي شده و ابطال گرديده است و پدر شما بايد در اين خصوص بيايد و توضيح دهد كه اين شناسنامه دست ايشان چه مي‌كرده است. به اين ترتيب كليه اسناد سجلي كه مبتني بر اين شناسنامه صادر گرديد باطل و بي‌اعتبار است.
پسر با تعجب نگاهم ميكند و ادامه مي دهد:
مي‌توانيد تصور كنيد در چه شرايطي هستم!! من نمي‌دانم كيستم... تمامي مدارك تحصيلي، پايان خدمت، پاسپورت و شناسنامه فرزندانم باطل است حتي شك كرده‌ام ايراني هستم يا نه... نميفهمم چه شده و نمي‌دانم از چه كسي بايد كمك بگيرم.

با خود فكر مي‌كنم اگر بتوانند از اصالت و هويت خويش ردي پيدا كنند مي‌توانيم با طرح دعوي اثبات نسب هويت واقعي آنها را اثبات كنيم و الا مي‌بايست به استناد بند 1 ماده 976 براي آنها هويت و اسناد سجلي جديدي تقاضا كنيم. 
اين ماده مي‌گويد كليه ساكنين ايران به استثناي اشخاصي كه تابعيت خارجي آنها مسلم باشد تبعه ايران محسوب مي‌شوند.

#علي_مهاجري 
#وكيل_دادگستري 
#صداي_وكيل 
https://t.me/khateratevakil

http://sedayevakil.com/

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۱۴:۵۷ ] [ اخوان ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By jahanblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب